facebook twitter google plus youtube
امروز تماس بگیرید:
امروز تماس بگیرید:


Adonis Drug Co

مراجعه حضوری:
مراجعه حضوری:
شنبه تا 4 شنبه 8 تا 16
موم زنبور عسل

موم زنبور عسل به طور گسترده ای در لوازم آرایشی و صنایع دارویی ، ساخت شمع های معطر ،عایق و .... استفاده میشود.موم  زنبورعسل به طور عمده شامل هیدروکربنها،الکلهای راست زنجیر، هیدروکسی اسید و روغن است که در دمای 65-63درجه سانتیگراد ذوب میشود.
موم زنبور عسل به صورت زرد و سفید موجود است که هر کدام با شکل های تختهای گرانول و پرک تولید می شوند.

کاربرد آرايشی خواص منحصر بفرد موم زنبور غلظت معيني به محلولهاي امولسيونه مي‌دهد به اين ترتيب كه تشكيل امولسيون‌هاي پايدار را تسهيل مي‌نمايد وظرفيت نگهداري آب پمادها و كرمها را افزايش مي‌دهد. اين خواص و ساير خواص را كه فقط موم زنبور در يك ماده تركيب مي‌كند، موم زنبور را در صنعت لوازم مواد آرايشي بدون جانشين مي‌سازد. اگر چه اثرات دلخواه را اغلب ميتوان با مقدار كم موم از 1 تا 3/0 بدست آورد، فرآورده‌هاي نهايي نيز بوسيله قيمت نسبتاً بالاي موم تعيين مي‌گردند. موم زنبور عسل نه تنها ظاهر و غلظت كرمها و لوسيون‌ها را بهبود مي‌بخشد، بلكه همچنين تركيب ترجيحي براي ماتيك‌ها مي‌باشد؛ چون به براقي، غلظت و تثبيت رنگ كمك مي‌كند. ساير كاربردهاي آرايشي در كرمها (10-8% وزني)، ضد بوها (تا 35%)، داروهاي موبر (تا 50%)، كرمهاي مو (10-5%)، حالت‌دهنده‌هاي مو (3-1%)، ريمل (12-6%)، رژلب (15-10%)، سايه‌هاي چشم (20-6%) و چيزهاي ديگر يافت مي‌شوند.
کاربردهای واقعی موم در مواد آرایشی مربوط به خصوصیات و ویژگیهای ذیل است : براحتی در امولسیونهای آب در روغن و روغن در آب شرکت می‌کند. - یک نرم کننده آلی و مکمل مرطوب کننده‌ها است. - فعالیت حفاظتی از نوع غیرجذبی برای پوست دارد. - عمل پاک‌کننده‌ها را تقویت می‌کند. - عمل حفاظتی مواد ضد آفتاب را افزایش می‌دهد. - خاصیت ارتجاعی و لاستیکی آن بازده محصول را از طریق ایجاد لایه‌های نازک بهبود بخشیده و امکان عملکرد بیشتری را روی سطوح پوست و لب مهیا می‌نماید. - واکنشهای آلرژیک را تحریک نمی‌نماید. - با بسیاری از ترکیبات مواد آرایشی سازگار و هماهنگ می‌باشد. - حتی مقادیر کم آن نیز اثرات فوق را نشان می‌دهد. بنابر دلایل بالا موم زنبور عسل به میزان قابل توجهی در مواد آرایشی مختلف که در ذیل آورده شده است استفاده می‌شود : - کرمهای پاک کننده - لوسیونها و کرمهای ضد سرما - کرمهای نرم کننده - ازاله کننده های مو - رژ لب‌ها - کرمهای ناخن - فرآورده‌های محافظت کننده دربرابر آفتاب - مواد آرایشی صورت و چشم - کرمهای پایه حتی در مواد آرایشی کف کننده همچون پاک‌کننده‌های پوست و بدن، موم زنبور عسل سازگاری پوست را بهبود می‌بخشد و خواص زیان بار سورفاکتانت‌ها را کاهش می دهد در حالیکه در شامپوها و حالت‌دهنده‌های مو وضعیت را بهبود می‌بخشد.
موم زنبور عسل در گذشته مصارف متعددي داشت. با اينكه در بسياري از موارد موم زنبور را ميتوان با مومهاي ارزانتر مصنوعي جايگزين كرد، خواصي مانند فوائد دارويي، شكل‌پذيري و عطر آن Aمصرف مداوم آن را تضمين مي‌كند. بسياري از خواص را نمي‌توان با مومهاي مصنوعي بدست آورد. روند توليدات طبيعي در لوازم آرايش ممكن است مصرف آنرا افزايش دهد. فعلاً كميابي موم زنبور در كشورهاي صنعتي، حداقل بطور فصلي، را مي‌توان بخوبي مشاهده كرد.

لیست کامل مواد اولیه صنایع آرایشی بهداشتی

 

موم زنبور عسل
موم زنبور عسل
موم زنبور عسل

ساعت کاری ما
شنبه تا 4 شنبه 8 تا 16
zkadkhoda@yahoo.com
021-86018078
021-86015861

Whats App:09124644316
آمار بازديد سايت
بازديد صفحات : 14970
بازديد امروز : 1011
كل بازديدها : 1187478
افراد آنلاين : 45